Digitális mindfulness

„Az információ bősége a figyelem ínségéhez vezet.” Herbert A. Simon Nobel-díjas pszichológus, társadalomtudós már a XX. században, jóval az internetet megelőzve előrevetítette leggyakoribb XXI. századi elakadásaink egyikét. Koncentrációs képességünk erodálódását, a TikTok-generáció 7 másodperces figyelmi terjedelmét alapvetésként, esetleg kortünetként számon tartani ma legfeljebb a kommunikációelmélet-kutatók luxusa. Mindenki másnak napi feladatot jelent.

 

Ha gondolkodtál már azon, miért is nyitottál meg valójában egy honlapot vagy social appot 10 perc céltalan scrollozást követően, biztosan tudod, mire gondolok. Egyes coaching technikák perspektívaváltó eszközei, a coaching lényegét adó célorientált gondolkodásmód segíthet visszaszerezni az uralmat a saját figyelmünk felett, mielőtt a fókuszvesztettség a munkánkat vagy a magánéletünket befolyásoló elakadásokat okozna.

 

Az Instagramon közel 340 ezer #digitaldetox hashtaget találni. Vaskos paradoxon. A 2010-es években a munkahely és a magánélet fokozatos digitalizációja idején még érdekes kihívásnak, – a szó szoros értelmében – kikapcsolódásnak számító digitális detox ma már olyan feladat, amivel aligha szeretnénk szembesülni. Új stresszforrássá vált, méghozzá alig néhány év alatt.

 

Egy évtizede a digitális detoxot még egyfajta instant vakációként emlegettük, megoldásként a digitális telítettség érzésére, a vágyott állapot ma már jellemzően újabb frusztrációforrás, a 22-es csapdája. Terjedőben van ugyanakkor a digitális mindfulness, online jelenlétünk tudatosabbá tétele. A céllal könnyű azonosulni, az oda vezető út tapasztalataim szerint azonban göröngyös.

 

A 90 perces ülés alatt skill coaching keretében ránézünk, milyen személyes kihívásokat jelent a digitális jelenlét az életedben, és egy perspektívaváltással megvizsgáljuk, a céljaidat hogyan támogathatja a digitális mindfulness a gyakorlatban. Az egy alkalomból álló, kreatív coaching ülés ára 30 000 forint, ám amennyiben úgy érzed, a téma számodra túlmutat ezeken a kereteken, hagyományos coaching folyamatot is építhetünk rá a céljaid hatékony elérésére.

Leírás

Foglald le ingyenes konzultációs alkalmadat

Tedd meg az első lépést a céljaid eléréséhez vezető úton

Gondold végig és válaszd ki azokat a fókusztémákat és területeket, amikben leginkább fejlődni szeretnél

Foglald le ingyenes online konzultációs alkalmadat a számodra megfelelő időpontban a naptárban, néhány kattintással.

Egy 20 perces konzultáció keretében átbeszéljük a céljaidat, ismerkedünk az elakadásaiddal és persze egymással

Közös elhatározás esetén keretezzük a folyamatot és leegyeztetjük az első coaching-ülésed időpontját


molnar_peter_life_coaching
molnar_peter_business_coach

AMIT A COACHING FOLYAMATRÓLÉrdemes tudnod

01
Miért coaching, és miért nem terápia vagy tanácsadás?

Steve de Shazernek, a Solution Focus coaching irányzat megalkotójának tulajdonítják a mondást, mely szerint „problémákról beszélni problémákat szül, megoldásokról beszélni megoldásokat.”

A coaching éppen erről szól, a terápiával ellentétben nem a múltbeli traumákról és a miértekről, hanem a jövőbeli lehetőségekről és a hogyanokról beszélünk. A coach és az ügyfél egyenrangú partnerek ebben a folyamatban. A coach abban különbözik a tanácsadótól, hogy kész válaszok, „dobozos know-how” átadása helyett segíti a kliens önálló eszköztárának feltárását.

Én arra szerződöm veled és abban támogatlak, hogy a céljaid eléréséhez megtaláld magadban a szükséges erőforrásokat, átkeretezzük az elakadásokat és feltárjuk a lehetőségeidet. Ha a sikerhez emellett új készségekre is szükség van, ún. skill coaching keretében személyre szabhatunk olyan modelleket és jó gyakorlatokat, amelyeket tanácsadóként a kommunikációs szakmában alkalmazok.

02
Life, business vagy kreatív coaching?

A honlapon megtalálsz számos olyan fókusztémát és élethelyzetet, amelyben a coaching sikeresen támogathat. Bár ezeket hagyományosan life és business kategóriákba szokás sorolni (és utóbbit emelt áron számlázni…), én azokkal a szakemberekkel értek egyet, akik szerint minden személyes téma, elakadás kihathat a magánéletedre és a munkádra egyaránt.

Éppen ezért a honlapon található fókusztémák elsősorban az áttekinthetőség érdekében lettek kategorizálva. Egy inkább üzletinek tekintett témát is nyugodtan „behozhatsz” life coachingba, illetve fordítva is, ha úgy érzed, neked az adott területen okoz nehézséget. És természetesen az árazáson egyik kategória sem fog változtatni.

A kreatív coaching egy harmadik, külön kategóriát alkot, mert egy ülésből álló, élményalapú önismereti kalandot kínál. Ha azok közé tartozol, akiknek az érzékszervei kiélesednek az asztalnál ülve és a gasztronómia mellett önmagad megismerésébe is szívesen belekóstolnál, válassz kreatív coaching üléseim közül.

03
Meddig tart a coaching folyamat, hány alkalommal fogunk találkozni?

A coaching abban is különbözik a terápiától, hogy cél- és sikerorientált karaktere miatt rövidebb ideig tart. Ennek megfelelően a díjmentes online konzultációt követően a legtöbb ügyfelemmel 1+5 alkalommal találkozunk (egy coaching folyamat állomásait lejjebb találod). A folyamat nem futhat a „végtelenbe”, hiszen az a coaching lényegével, a céljaid elérésével lenne ellentétes.

Az első alkalom éppen ezért a cél vagy célok SMART-modell szerinti meghatározásáról és az elköteleződésről szól. Amennyiben úgy érzed, utóbbi valamiért nem született meg, nem bízol a folyamat sikerében, az ülés végén felfüggesztjük a közös munkát. A coaching módszer áttörő sikereket hozhat, ám ehhez mindkét fél részéről valódi elkötelezettségre van szükség.

04
Hol találkozunk és mennyi ideig tart egy ülés?

Hiszek benne, hogy az igényes, kizárólag coaching ülések megtartására kialakított helyiség nagyban hozzájárul a folyamat sikeréhez. Kávézókban, coworking irodákban és a zavaró tényezőkkel teli otthoni kulisszák között (online) nem lehet hatékony önismereti munkát folytatni. Egyedi kérésre egyeztethetünk céges találkozóról, minden más esetben Szépvölgyi úti coaching irodámban fogadlak (képeket lásd fent/balra).

A coaching ülések hossza nálam jellemzően 60 perc, ám az óra helyett a folyamat sikerességét nézem. Ha a haladásod úgy kívánja, egy-egy alkalommal dönthetek a 60 perc túllépésén, ez számodra semmilyen plusz költséget nem jelent. Közös elhatározás mellett pedig lehetőség van az üléseket 90 percesre bővíteni, ahogyan a jellemző heti egy találkozás helyett is tudunk kétheti rendszerességgel dolgozni.

05
Mennyibe kerül?

Ahogyan a life és a business kategória kapcsán jeleztem, én azokkal a szakemberekkel értek egyet, akik szerint minden személyes téma, elakadás kihathat a magánéletre és a munkára egyaránt. Marcia Reynolds mestercoach gondolatát alkalmazva („Coach the person, not the problem”) 60 perces üléseim fókusztémától függetlenül 25 000 forintba kerülnek.

Amennyiben közösen úgy látjuk, a fejlődésedet jobban szolgálná a 60 perc helyett 90 perces alkalmak tartása, jelképes, 5000 forintos pluszt számolok fel. A business coaching nálam egyik esetben sem drágább a life coaching üléseknél, hiszen számodra bármilyen dilemma, elakadás ugyanolyan fontos, így az árazásban én sem akarok különbséget tenni.

Kivételt egyedül a kreatív coaching élményalapú önismereti ülései képeznek, amelyek minden esetben 90 percesek és csupán egy alkalomból állnak. Ezeknél az ár az adott program oldalán egyedileg kerül feltüntetésre.

06
Lemondhatóak az ülések?

A kapcsolatfelvételt követő online konzultáció díjmentes, ha pedig az első ülésen elköteleződsz a célok mentén, illetve én is úgy ítélem meg, hogy szakmailag képes vagyok támogatni téged ebben, keretezzük az együttműködést és szerződünk a folyamatra. Utóbbi a rám vonatkozó titoktartási kötelezettség mellett azt is jelenti, hogy a következő 5 ülés lemondása csak kivételes esetben lehetséges, az elmaradt ülések is kiszámlázásra kerülnek.

A coaching folyamat, az önismereti munka sikere és az első találkozás során kitűzött céljaid elérése ugyanis nem jöhet létre a keretek betartása nélkül. Ezért van különösen nagy szerepe az elköteleződésnek a folyamat elején, az első ülést követően. Akkor tudlak csak eredményesen támogatni, hogyha minden feltétel adott a sikeres munkához. Az előzetesen egyeztetett, rendszeres találkozók is ezek közé tartoznak.

bt_bb_section_top_section_coverage_image
bt_bb_section_bottom_section_coverage_image